Životní příběh

Bořek Šípek je světoznámý architekt a designér, uznávaný pedagog, kosmopolitní vizionář, postmodernista, samouk, vynikající kuchař, obdivovatel asijské kultury… Podle svých přátel, kolegů a studentů je však především člověkem se skvělou osobností.

Bibliografie

O životě a práci Bořka Šípka bylo publikováno více než 30 knih a katalogů. "Sipek and Lyon" byl první samostatný katalog vydaný galerií Steltman v Amsterdamu v roce 1988. V roce 1990 publikoval Bořek Šípek svou první autorskou knihu "Mamince".

C.V.

Život Bořka Šípka je typickým příběhem člověka, který začal z ničeho a sám se vypracoval. V devatenácti opustil bez prostředků Českou republiku a odešel do Německa. Promoval na Univerzitě v Hamburgu na Fakultě architektury a ve Stuttgartu z filozofie. Ve třiceti třech letech se přestěhoval do Nizozemí a po Sametové revoluci se vrací zpět do rodné země…


Výstavy

Bořek Šípek měl více než 70 samostatných výstav a jeho dílo najdete v kolekcích nejprestižnějších světových muzeí. Mezi jinými je to Museum of Arts and Design v New Yorku, Museum of Decorative Arts v Pařízi, Design Museum v Londýně, The Stedelijk Museum v Amsterdamu, Kunstmuseum v Düsseldorf, Národní muzeum v Praze, Denver Art Museum…

Photogallery

Během své kariéry měl Bořek Šípek možnost spolupracovat s mnoha světově uznávanými fotografy. Někteří z nich jen prošli jeho životem, ale mnoho z nich se stalo jeho blízkými přáteli jako Jan Saudek, Anton Corbijn, Nobuyoshi Araki, Erwin Olaf, Jaroslav Brabec, Alan Pajer a mnoho dalších.
Spolupráce

Bořek Šípek spolupracoval s nejprestižnějšími designovými firmami. Připravoval návrhy pro Alessi, Cleto Munari, Driade, Maletti, Sawaya & Moroni v Itálii; Vitra a Milus ve Švýcarsku; Sévres and Daum ve Francii; Rosenthal, Anthologie Quartett a Süssmuth v Německu; Leitner a Wittmann v Rakousku atd.