Sklo

"Už jako malý kluk se Bořek Šípek seznámil s výrobou skla a jeho vlastnostmi díky svému poručníkovi René Roubíčkovi, který je oceňovaným uměleckým sklářem. "Nechci být sklářem. Pracovat pouze s jedním materiálem je vždycky omezující. Vždy to může negativně ovlivnit vaši práci. Člověk musí být otevřený všemu. Nicméně, sklo je pro mě důležitou součástí mého života. Je to pro mě forma odpočinku," říká Šípek.
Porcelán

"V období, kdy mnoho firem sází na jistotu a raději vyrábí komerční věci, Bořek Šípek dál navrhuje porcelán a sklo, které odporují všem očekáváním a bourají všechny představy o formě. Jako designér Šípek využívá svoje představy, které jako by byly z pohádek plných temné krajiny," říká Andrée Putman, slavná francouzská designérka.

Nábytek

"Chtěl jsem, aby všechny moje věci byly funkční, ale ne nudné. Nechtěl jsem, aby se uživateli omrzely. Chtěl jsem naopak, aby mohl pomalu objevovat jejich skryté kvality, vtip a překvapivé detaily. Už od dětství jsem miloval dřevo a pamatuji si, že jako dospívající jsem hodně vyřezával. A přestože jsem si přál být architektem, vždy jsem věděl, že se vždycky můžu živit výrobou nábytku – oboru, který jsem vystudoval na střední škole. Vnímal jsem to jako něco, k čemu bych se mohl vrátit, pokud by můj plán stát se architektem selhal…"


Speciální projekty

"Bořek Šípek rád kombinuje vzácný materiál s úplně obyčejným. Dokáže pracovat s kovaným železem, foukaným a leptaným sklem, bronzovými odlitky, látkou, kůží i dřevem. Řemeslná energie prostupuje každý jeho kus…," říká uznávaný japonský architekt, Arata Isozaki.Osvětlení

"Dávám všem svým věcem jména. Každý kus, který udělám, má svou historii, svůj vlastní příběh. A každý dobrý příběh má začátek a konec. Pomáhá mi, když pozoruji spojení mezi obyčejnými věcmi. Židle, pohovka, lustr, lampa nebo váza by neměly být anonymní. Pak mají větší šanci najít svého zákazníka, který si k ním najde vztah."


Umění

"Šípek ani na moment neváhá překročit zakázané hranice a pustit se do oblastí, o kterých si jeho kolegové troufnou pouze snít. Je intuitivním designérem, který shromažďuje své dojmy z míst, na kterých se pohybuje, ať už je to Pražský hrad nebo příjemná restaurace v Paříži. Kombinuje barokní prvky s formami, které nachází v přírodě. Střídá symbolikou nabité elementy s inspirací s každodenního života," říká o něm holandaký kunsthistorik a specialista na dějiny architektury a Wim de Wagt.