Exterier

"Důležitou součástí architektury je kontext. Kontext je bodem, od kterého se odrážíte. Nemůžete vzít projekt domu a odnést ho do jiné lokality a tam ten dům postavit. To je nemožné Proto architekturu zbožňuju. Je součástí života a interpretací současné kultury. Architekt musí cítit dost pokory jak k místu, kde má dům stát, tak i k lidem, kteří ho budou užívat."


Výstavy

"Výstavy jsou vzrušující částí mé práce. Cítím to myslím stejně jako herci nebo hudebníci. Potřebuji zvýšit hladinu adrenalinu, abych ze sebe vydal maximum. Někdy jsem sám překvapen, když výstavu dokončím. Většinou nacházím sílu a inspiraci v posledním momentu. Nejlépe pracuji pod tlakem, jsem zvyklý pracovat až za hranicí svých fyzických možností."

Interier

"Jednotlivé místnosti a prostory mají svůj vlastní charakter a musí ve vás vyvolat jiný pocit, když vstoupíte do ložnice, než když vstoupíte třeba do kanceláře. Naneštěstí, se zdá, že architekti někdy zapomínají, jakou moc mají v rukou… Architektura se stala mnohem anonymnější, stejně jako společnost. Respekt k individualitě, který se z architektury vytratil, se naštěstí poslední dobou vrací."


Projektové studie

"Je těžké vybrat můj nejoblíbenější architektonický projekt. Pokud projekty budu posuzovat nebo je nějak kategorizovat, bude to podle toho, jak mě posunuly dopředu. Ale i to je těžké rozhodování. Mám určitý vztah ke všem svým projektům. Pravděpodobně nejhorší zadání jsou ale ta, jejichž realizace jsou z nějakých důvodů odkládána a protahují se. Ztrácím energii a entuziazmus, které mám před každým novým projektem."